Znaczące kwestie dotyczące makijażu

Wskazówki dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieodgadniony obszar  i sądzisz, że absolutnie nie nauczysz się go prawidłowo robić? Miast od razu zakładać swoją porażkę, rozpocznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka tworzy specjalistę. A ów rodzaj makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na skomplikowany. W rzeczywistości, jak już opanujesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu ledwie kilku minut – i to choćby w czasie jazdy pociągiem do pracy.

Daruj sobie wszelako trochę czasu na owe szkolenia. Jeżeli dzierżysz pomadę bądź cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeżeli za kilka minut musisz wyjść do pracy albo na zakupy. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas usiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, jeżeli są pomalowane. Musisz wyuczyć się podkreślać ich naturalny kontur i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się właściwie pomalować brwi, obrys twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – wszakże nim zabierzesz się za kupowanie i testowanie tych wszystkich produktów, powinnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu ujarzmiać. Na nakładanie koloru nadejdzie jeszcze czas, a początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz również nakładać na brwi małą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik malowania brwi jest natomiast tak dużo. Trudno powiedzieć, jaka z nich byłaby dla ciebie najodpowiedniejsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i stwierdzić, która technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Sprawdź też rozmaite kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się jedynie do klasycznej kredki. Najprawdopodobniej znacznie fajniejszy efekt osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

Wybieramy kolor podkładu. Chcąc osiągnąć jak najbardziej naturalny rezultat, należy dużą wagę przyłożyć do wyboru właściwego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Potem zastosujmy się do poniższych wskazówek, by sięgnąć po artykuł, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Zanim jednak zaczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu ustalić jej ogólny rodzaj. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje cery. Są to:cera sucha, tłusta i mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, koniecznie uprzednio sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Zwykle otrzymujemy ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, zatem każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Następnie powinnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy jednakże już musimy to zrobić, bo udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, aby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest sprawdzać podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej są one w tonacji żółtej. Świetnie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy niemało na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie podkreślą defekty naszej skóry.