Znamienite cechy lawendy

Lawenda jest jedną z bardziej popularnych roślin pochodzących z terenu Morza Śródziemnego. Obecnie jej uprawy spotkać można w nieomalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła wielką popularność jako roślina lecznicza. W jakich sytuacjach można skorzystać ze wsparcia lawendy? Co sprawiło, że lawenda stała się tak popularna na całym świecie?

Lawenda to przede wszystkim ujmujące kwiaty, które są źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą dobrze wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które szukają naturalnego środka na uspokojenie, oraz ci, którym życie utrudniają bolesne kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach skórnych.

Warto też pamiętać, iż lawenda może się świetnie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są kapitalnym dodatkiem do dań mięsnych, ich obecność nierzadko uwzględniają też przepisy na zupy oraz potrawy z ryb. Liście lawendy można również dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smaczniejsze i zdrowsze.