Podłogi laminowane

Podłogi laminowane dodają pomieszczeniu klasy i wyrafinowania. Podłogi laminowane są dostępne w niezliczonych wzorach i wykończeniach. Podłogi laminowane w każdym pomieszczeniu w domu są bardzo łatwe w utrzymaniu.

Te podłogi mają trzy warstwy: warstwę podkładową, warstwę rdzeniową i warstwę użytkową. Pierwsza warstwa, czyli warstwa spodnia, zapewnia pozostałym warstwom wytrzymałość i trwałość. W warstwie rdzeniowej znajduje się płyta pilśniowa o dużej gęstości, a ostatnia warstwa, czyli warstwa ścieralna, zapewnia ochronę powierzchni tlenkiem glinu. Ten składnik zapewnia ochronę zewnętrznej warstwy.

Inwestycje mieszkaniowe Warszawa

Obecnie większość projektów jest generowana komputerowo, a niektóre z najbardziej stylowych, nowoczesnych projektów weszły na rynek w ten sposób. Podłogi laminowane są dostępne w różnych szerokościach desek. Dostępne są również różne rozmiary kwadratowych płytek.

Jak wspomniano wcześniej, podłogi laminowane są idealne dla tych, którzy chcą stylu i wyglądu podłóg z twardego drewna, ale nie mogą sobie pozwolić na taką cenę. Podłogi z prawdziwego drewna są drogie i większości nie będzie na to stać. Podłogi te są bardzo trwałe, a ich twarda powierzchnia jest odporna na zarysowania i inne uszkodzenia. Laminowane wzory nie blakną podczas użytkowania i są również odporne na poparzenia.

Podłogi laminowane są dość łatwe do zainstalowania w domu. Nie zajmuje to też dużo czasu. Podłogi te można po prostu „przykleić” do podłogi betonowej lub winylowej. Niektóre podłogi laminowane wymagają niewielkiej ilości kleju lub nie wymagają go wcale. Większość podłóg laminowanych ma krawędzie na pióro i wpust. Dzięki temu instalacja jest bardzo łatwym procesem. Właściciel może to zrobić sam, jeśli ma narzędzia i pomiary.

Deski należy przyciąć zgodnie z rozmiarem pomieszczenia lub wymaganym rozmiarem. Potrzebnych jest kilka narzędzi, takich jak paski zaciskowe, piła do cięcia, klocki do dobijania, taśma miernicza. Pomiar musi być dokładny, w przeciwnym razie laminowany pasek zostanie zniszczony, poza tym, że skończy się bardzo nierówną i nieokrzesaną podłogą. Cierpliwość przydaje się podczas montażu podłóg laminowanych, ponieważ drobne szczegóły mogą wystawić na próbę cierpliwość.

Czyszczenie i konserwacja podłóg laminowanych wcale nie są trudne. Można go łatwo wyczyścić wilgotną szmatką lub mopem. Bardzo skuteczny do czyszczenia jest ocet i roztwór wodny, można też użyć roztworu zalecanego przez producenta. Nie zaleca się stosowania detergentów. Regularne odkurzanie utrzymuje podłogi w czystości przez cały rok.