Jak dbać o skórę twarzy?

Gdy przychodzi do kwestii dbania o skórę twarzy rozkładamy ręce – większość z nas nie zdaje sobie sprawy jak prawidłowo zadbać o siebie. Wystarczy jednak kilka codziennych zabiegów, by nasza twarz była niczym z reklamy. I nie potrzebujemy do tego najnowszych i najdroższych kremów, wystarczy kilka prostych tricków.
Przede wszystkim pamiętajmy o codziennej higienie – myjmy twarz, dokładnie zmywajmy makijaż. Musimy też zadbać o skórę gdy narażona jest na słońce, wiatr czy mróz – korzystajmy z kremów przeciwsłonecznych z filtrem UV, kremów zimowych, a także na co dzień – z kremów nawilżających.
Pamiętajmy też o częstej zmianie pościeli, zwłaszcza poszewki od poduszki – tam bardzo szybko gromadzą się bakterie które szkodzą naszej skórze powodując wypryski. Starajmy się też nie dotykać twarzy brudnymi rękami, nie przenosząc tym samym na nią brudu i bakterii.
Zadbajmy też o naszą skórę od wewnątrz – pijmy dużo wody, odżywiajmy się zdrowo pamiętając o diecie bogatej w witaminy i uprawiajmy sport. Uważajmy czy nie jemy czegoś na co jesteśmy uczuleni – często nieświadomie spożywamy produkty które powodują niewielką reakcje alergiczną, np. w postaci wysypki lub pryszczy, nie należy jednak lekceważyć nawet tak delikatnej alergii. Unikajmy również stresów i dobrze sypiajmy, gdyż należyty odpoczynek wpływa pozytywnie na naszą skórę.

powiększanie ust Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.