Moda

Moda kołem się toczy, to naturalne. Fasony pojawiają się, nikną i powtórnie powracają po kilku latach.

Dekada lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku to, w kwestii spodni moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie powróciła w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Ponownie ostatnimi czasy tu i ówdzie można zobaczyć ów fason.

W szóstej dekadzie ubiegłego wieku popularne były nader obcisłe i trochę zbyt krótkie spodnie. Ta tendencja znowu powróciła w ostatnich latach. Stanowiła część stylu określanego jako slim, charakteryzującego się również obcisłymi marynarkami.

W czwartej dekadzie zeszłego stulecia modne były bardzo obfite marynarki i bardzo szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego trendu były garnitury w osiemdziesiątych latach zeszłego wieku i w kolejnej dekadzie. Aczkolwiek spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Lata czterdzieste ubiegłego stulecia to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Rzeczona tendencja wróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, czyli na początku lat dwudziestych naszego stulecia również widać ten styl.

https://dantex-moda.pl